بافت راشل یا بافت حلقوی
بافت راشل یا بافت حلقوی
در این روش ابتدا باید برای فرایند بافت فیلم های نایلون تولید کرد. مواد پلی اتیلن سنگین (HDPE) با افزودنی هایی مانند رنگدانه  ، آنتی یووی (Anti UV) و غیره ترکیب شده و سپس در واحد تولید فیلم به صورت رول های نایلون با ضخامت های مختلف تولید می گردند. در ادامه این رول ها روی دستگاه های اسلیتینگ قرار گرفته و تبدیل به نخ می شوند. نخ تولید شده از دستگاه های اسلیتینگ مستقیم به دستگاه بافنده می رود. در دستگاه بافنده (یا راشل) دو ردیف سوزن راهنما وجود دارد که نخ ها را برای بافت و حرکت کردن در اطراف سوزن های زبانه دار هدایت می کنند. در این روش بافت یک ردیف سوزن را تار می نامند که هر یک از این سوزن های راهنما در اطراف یک سوزن زبانه دار حرکت می کند و ایجاد گره حلقوی می کند. ردیف دیگر پود نامیده می شود که این سوزن های راهنما میتوانند بین دو یا چند سوزن زبانه دار حرکت کنند و باعث به هم پیوستن ردیف های گروه های تار حلقوی شده و یک سطح را تشکیل دهند. بافت های راشل معمولا از نظر تعداد ردیف تار یا همان گره های حلقوی در چند دسته تقسیم می شوند و آنها را به تعداد ردیف در اینچ محاسبه می کنند.
شرکت تورینه بافت تخصصی ترین مجموعه تولید و بافت انواع شبکه‌ها و کیسه‌های توری و پیشرو در صنعت بافت راشل در ایران می‌باشد.تاریخ انتشار: 12:27:5 1395/09/08
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
سایر مطالب
تاثیر قابل توجه شید گلخانه (توری سایبان) بر کشت فلفل دلمه افزایش 50 درصدی محصول گوجه فرنگی با استفاده از توری سایبان (شید گلخانه) توری ضدپرنده، گزینه‌ای مطمئن و آسان برای محافظت میوه درختان از آسیب پرندگان توری سایه انداز برای پرورش گل شید هاوس (Shade house) چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ توری سایبان - شیدگلخانه استفاده از توری سایبان جهت سایه اندازی در منازل و اماکن مسکونی و اداری استفاده همزمان از توری شید گلخانه و مه‌پاش درون گلخانه‌ها توری ایمنی ساختمان و مقایسه آن با دیگر لفاف‌های ساختمان توری سایبان- توری سایبان استخر پرورش ماهی توری سایبان (شید گلخانه) و زمینه‌های کاربرد آن پارامترهای موثر مربوط به تابش نور در رشد گیاهان در محیط گلخانه و فضای آزاد و چگونگی استفاده از توری سایه انداز و تاثیر آن- قسمت سوم پارامترهای موثر مربوط به تابش نور در رشد گیاهان در محیط گلخانه و فضای آزاد و چگونگی استفاده از توری سایه انداز و تاثیر آن- قسمت دوم پارامترهای موثر مربوط به تابش نور در رشد گیاهان در محیط گلخانه و فضای آزاد و چگونگی استفاده از توری سایبان و تاثیر آن- قسمت اول توری ضدسرمازدگی (Anti frost net)
رفتن به بالای صفحه