تاثیر قابل توجه شید گلخانه (توری سایبان) بر کشت فلفل دلمه
تاثیر قابل توجه شید گلخانه (توری سایبان) بر کشت فلفل دلمه
توری سایبان یا همان شید گلخانه تاثیر قابل توجهی بر رشد و بازدهی انواع محصولات کشاورزی دارد. یکی از این محصولات فلفل دلمه است که در سراسر جهان بسیار پرمصرف می‌باشد. در یک تحقیق تجربی تاثیر توری شید بر کشت انواع بوته های فلفل دلمه در 2 شرایط مختلف: زیر توری سایبان و منطقه بدون پوشش مورد بررسی قرار گرفت. نتایج این بررسی نشان داد که فلفل دلمه‌های کشت شده زیر توری سایه انداز در زمینه شاخص های رشد نظیر: ارتفاع بوته، طول، وزن خالص و رطوبت بیشتر هستند. این بازدهی بالاتر به جهت قرار گرفتن در شرایط مطلوب آب و هوایی و شدت نور کمتر و یکنواخت‌تر زیر شبکه سایبان و محافظت در برابر شرایط سخت آب و هوایی می‌باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که مشخصه‌های ژنتیکی نیز نقش عمده ای در شاخص‌های کیفی رشد گیاه فلفل دلمه دارند. هم‌چنین، در ادامه این تحقیق کشت فلفل دلمه در محیط شیدهاوس با استفاده از توری شید پیشنهاد شد که به لحاظ اقتصادی مناسب‌تر از کشت در شرایط گلخانه‌ای ارزیابی گردید. 
شرکت تورینه بافت تولیدکننده برتر انواع کیسه توری راشل و شبکه‌های توری پلاستیکی محافظ، توری های محافظ خود را با 30 ماه گارانتی در برابر  آفتاب عرضه می‌نماید.

برای اطلاع از بروزترین اخبار و مقالات ما صفحه اینستاگرام تورینه بافت را پیگیری نمایید:

/https://www.instagram.com/toorineh_baftتاریخ انتشار: 13:51:44 1398/05/20
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
سایر مطالب
افزایش 50 درصدی محصول گوجه فرنگی با استفاده از توری سایبان (شید گلخانه) توری ضدپرنده، گزینه‌ای مطمئن و آسان برای محافظت میوه درختان از آسیب پرندگان توری سایه انداز برای پرورش گل شید هاوس (Shade house) چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ توری سایبان - شیدگلخانه استفاده از توری سایبان جهت سایه اندازی در منازل و اماکن مسکونی و اداری استفاده همزمان از توری شید گلخانه و مه‌پاش درون گلخانه‌ها توری ایمنی ساختمان و مقایسه آن با دیگر لفاف‌های ساختمان توری سایبان- توری سایبان استخر پرورش ماهی توری سایبان (شید گلخانه) و زمینه‌های کاربرد آن پارامترهای موثر مربوط به تابش نور در رشد گیاهان در محیط گلخانه و فضای آزاد و چگونگی استفاده از توری سایه انداز و تاثیر آن- قسمت سوم پارامترهای موثر مربوط به تابش نور در رشد گیاهان در محیط گلخانه و فضای آزاد و چگونگی استفاده از توری سایه انداز و تاثیر آن- قسمت دوم پارامترهای موثر مربوط به تابش نور در رشد گیاهان در محیط گلخانه و فضای آزاد و چگونگی استفاده از توری سایبان و تاثیر آن- قسمت اول توری ضدسرمازدگی (Anti frost net) شبکه های توری سایبان (شید) و ضد سرمازدگی با حاشیه‌های تقویت شده
رفتن به بالای صفحه